E-wydanie Kurier Drzewny

Szósta wewnętrzna akcja charytatywna Szynaka Paczka

Kurier Drzewny

Grupa Meblowa Szynaka pomaga
 

Dzięki wzajemnemu współdziałaniu już po raz szósty zorganizowano w zakładach Grupy Meblowej Szynaka świąteczną akcję charytatywną Szynaka Paczka polegającą na zbiórce wśród pracowników pieniędzy, za które zostały zakupione podarunki. W tym roku wsparcie otrzymały dwie rodziny pracowników, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Każdego roku pracownicy Grupy Meblowej Szynaka swoim wsparciem obejmują również bezdomne zwierzęta. W ramach akcji Szynaka dla bezdomnego zwierzaka wspomagane są schroniska dla zwierząt zlokalizowane w miastach, w których funkcjonują zakłady Grupy.

W Grupie Meblowej Szynaka pracownicy są jak jedna wielka rodzina, pomagają sobie i troszczą się o siebie. Wiedzą, że codzienność to nie tylko praca, ale też budowanie koleżeńskich relacji każdego dnia. Wspólnie dzielą się radościami i wspierają w chwilach trudnych kiedy ktoś potrzebuje wsparcia i pomocy. Doskonale wiedzą, że dobry uczynek płynący prosto z serca jest w stanie odmienić cały świat osób, do których jest kierowany. Dzięki wzajemnemu współdziałaniu już po raz szósty zorganizowano w zakładach Grupy Meblowej Szynaka świąteczną akcję charytatywną Szynaka Paczka polegającą na zbiórce wśród pracowników pieniędzy, za które zostały zakupione podarunki. W tym roku wsparcie otrzymały dwie rodziny pracowników, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Do bohaterów świątecznej akcji powędrowały: pościele, garnki, kołdry, ręczniki, koce, sprzęt RTV i AGD, książki, zabawki, słodycze oraz środki czystości. Otwartymi sercami po raz kolejny udało się wywołać radość na twarzach osób, które choć o pomoc nie prosiły, to jej bardzo potrzebowały. Tegoroczni bohaterowie Szynaka Paczki podczas wręczania prezentów nie kryli wzruszenia i zaskoczenia z ogromu prezentów. Na ich twarzach pojawiły się uśmiech i łzy radości, będące najlepszym dowodem na to, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W okresie przedświątecznym zorganizowano po raz kolejny zbiórkę pieniędzy dla ucznia odbywającego praktyki w fabryce Szynaka Meble w Lubawie, u którego wykryto złośliwy nowotwór móżdżku. Kacper to bardzo silny i waleczny chłopak, który się nie poddał i po czterech skomplikowanych operacjach powoli wraca do pełnej sprawności. Niezbędna jest do tego długoterminowa i bardzo kosztowna rehabilitacja, na którą nie stać rodziny i jego znajomych. Zebrane środki z pewnością pomogą mu wrócić do zdrowia.

 

Wsparcie dla zwierząt

Każdego roku pracownicy firmy swoim wsparciem obejmują również bezdomne zwierzęta. W ramach akcji Szynaka dla bezdomnego zwierzaka wspomagane są schroniska dla zwierząt zlokalizowane w miastach, w których funkcjonują zakłady Grupy Meblowej Szynaka. Każdego roku udaje się zebrać dziesiątki kilogramów suchej i mokrej karmy, koce, ręczniki i wiele innych potrzebnych rzeczy.

 

Dowód koleżeńskich więzi

Kurier Drzewny
Każdego roku w Grupie Meblowej Szynaka udaje się zebrać dziesiątki kilogramów suchej i mokrej karmy, koce, ręczniki i wiele innych potrzebnych rzeczy. Fot. Grupa Meblowa Szynaka

– Od powstania przedsiębiorstwa minęło prawie 65 lat. Przez ten czas zmieniły się trendy, technologie, materiały i potrzeby światowego rynku. Mimo upływu czasu jedno w firmie pozostało niezmienne – w Grupie Meblowej Szynaka od pokoleń liczą się przede wszystkim ludzie. Nasze zakłady są ważną częścią lokalnej społeczności, w której wyrastaliśmy, funkcjonujemy i z której wywodzą się nasi pracownicy oraz ich rodziny. Tworzymy wspólnie jeden organizm, w którym każdy odpowiada za jego rozwój i funkcjonowanie. Bycie największym pracodawcą w województwie nakłada na nas szczególną odpowiedzialność. Prowadząc biznes każdego dnia wywiązujemy się z roli wiarygodnego przedsiębiorcy i pracodawcy, członka społeczności lokalnej oraz dobrego sąsiada. Odpowiedzialność nie kończy się na bramach naszych firm. Jesteśmy świadomi wpływu, jaki wywieramy na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Płacimy podatki, by lokalne samorządy mogły się rozwijać. Wspieramy kulturę, służbę zdrowia, straż pożarną, domy dziecka, naukę, sport i wiele innych dziedzin życia społecznego. Jesteśmy dumni, że działając globalnie, kreujemy przyszłość nie tylko naszych pracowników, naszych firm, ale przede wszystkim lokalnych miast, województwa i Polski. Cieszymy się, że nasi pracownicy tak chętnie angażują się w prowadzone w firmie wewnętrzne i zewnętrzne akcje charytatywne. To namacalny dowód koleżeńskich więzi, jakie istnieją w pracowniczej rodzinie. Takie działania pozwalają nam się jednoczyć i nieść pomoc potrzebującym. Świadomość tego, że wspólnie zrobiliśmy coś wartościowego dla innych sprawia nam wiele radości i motywuje do dalszej pracy i działania – mówi Michał Szynaka, Dyrektor Marketingu w Szynaka-Meble Sp. z o.o.