E-wydanie Kurier Drzewny

Obrzeża ABS do nowej kolekcji Pfleiderer

Kurier Drzewny

Nowości rynkowe
 

Z początkiem stycznia planowana jest prezentacja na rynku nowej kolekcji Pfleiderer „Design Kollektion 2021- 2024”. Kolekcja związana jestz mottem „Makeyourvisionswork”. Występuje w 284 kolorach i dekorach, a wśród nich 66 nowości. Wraz z dostawą płyt do sprzedaży, można od razu otrzymać pasujące obrzeża ABS firmy Ostermann.

 
Według motta „Make your visions work” wzory można uniwersalnie łączyć za pomocą sprawdzonego systemu DST dla dekorów, struktur i materiałów nośnych, tworząc w ten sposób nowe perspektywy projektowania. Wszystkie kolory i dekory są dostępne jako płyty HPL, 139 z nich również jako bezpośrednio powlekana płyta DecoBoard z programu magazynu i szybkiej dostawy. Aby kreatywne wizje mebli i pomieszczeń mogły być perfekcyjnie zrealizowane, również na elemencie obrabianym, Ostermann od stycznia ma w magazynie odpowiednie obrzeża z tworzywa ABS. Wszystkie informacje o nowych obrzeżach można znaleźć wpisując hasło „#Highlights01” na stronie internetowej www.ostermann.eu

 

Pasujące obrzeża od 1 metra

W firmie Ostermann nowe obrzeża są dostępne w małych ilościach, już od długości 1 m oraz w standardowych wymiarach 23, 33, 43 oraz 100 x 1 lub 2 mm. W celu perfekcyjnego wykonania nowoczesnych i delikatnych w dotyku jednolitych powierzchni, również na obrzeżu, specjaliści wprowadzili ich nową mikrostrukturę. Obrzeża te wyglądają szczególnie szlachetnie i matowo oraz mają miękką, przyjemną teksturę.

 

Nowe, delikatnie matowe, jednolite

Około połowa nowej kolekcji Pfleiderer składa się z jednolitych kolorów. Ponad 100 odcieni pokrywa spektrum barw w równomiernych gradacjach. Oprócz klasycznych, intensywnych kolorów coraz częściej spotykane są spokojniejsze kolory pastelowe i tauperowe. Szczególnie różnorodna jest paleta neutralnych, jednolitych kolorów, obejmująca ponad 40 barw – od icy white do grafitowej czerni. Po raz pierwszy wszystkie jednolite płyty – niezależnie czy kolorowe, czy neutralne – są dostępne w strukturze sandpearl (SD). Piaskowa struktura perłowa jest matowa, a jednocześnie dyskretna i daje kolorom nowy, modny i wyjątkowo szlachetny wygląd.

 

Przyciągające uwagę reprodukcje materiałów i drewna

Wśród ponad 50 reprodukcji materiałów o wyglądzie metalu, betonu, tekstyliów, kamienia oraz ze wzorami graficznymi, znajdują się, z punktu widzenia ekspertów firmy Ostermann, wyjątkowo przyciągające wzrok powierzchnie prążkowane solidale lub wzór patchwork. Poza tym dostępnych jest ponad 80 dekorów drewnianych. Pfleiderer podzielił je na przejrzyste kategorie: drewno nordyckie, naturalne, ciemne i czerwonawe, a także stare dekory i drewno z efektem czarno-białym. W ofercie jest też dużo starych typów drewna w 17 wariantach z wyrazistymi słojami i śladami wietrzenia.