E-wydanie Kurier Drzewny

Innowacyjna maszyna dla tych, którzy chcą produkować szybciej

Kurier Drzewny

Polska Grupa CNC

Ploter frezujący 2030 AUTO od Polskiej Grupy CNC to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych zakładów z branży drzewnej, które stawiają na maksymalną wydajność i automatyzację produkcji.

W czasach, gdy niemal wszyscy przedsiębiorcy borykają się z problemem znalezienia wykwalifikowanych pracowników, a narzucone przez trwającą pandemię obostrzenia utrudniają codzienną pracę, coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie w swoich zakładach innowacyjnych rozwiązań umożliwiających automatyzację produkcji.
Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi Polska Grupa CNC. W ofercie tej doskonale znanej firmy znajdziemy ploter frezujący 2030 AUTO z opcją automatycznego załadunku i rozładunku obrabianych płyt. Jest to maszyna przeznaczona do obróbki płyt drewnianych i drewnopochodnych, np. MDF czy OSB.

 

Szybka obróbka wielu płyt jednocześnie

– Jednoelementowa konstrukcja ramy, w której zamknięty został śrubowy podajnik i moduł frezujący, gwarantuje stabilność – mówi Krzysztof Łapiński z Polskiej Grupy CNC. – Dzięki temu rozwiązaniu można umieścić na podajniku od razu całą paletę płyt.

Ploter 2030 AUTO został wyposażony w dwie możliwości przenoszenia płyt: przyssawkową i zderzakową. Obrabiana płyta jest pozycjonowana automatycznie na module frezującym. Warto wspomnieć o tym, że może on zostać opcjonalnie wyposażony w dodatkowe elementy, np. piłę. W maszynie wdrożono również innowacyjne systemy trzymania płyt podczas obróbki – próżniowy i dociskowy, co umożliwia pracę w kilku płytach jednocześnie.

 

Idealna propozycja dla zakładów stawiających na wydajność

W standardowym wyposażeniu obrabiarki znajduje się rewolwerowy magazynek narzędzi . Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczny system oczyszczania powierzchni roboczej, który został umieszczony na module obrabiającym, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i wygodniejsza.

Dostosowując się do potrzeb klientów, Polska Grupa CNC umożliwia wykonanie maszyny wyposażonej w różne rozmiary powierzchni roboczej. – Ploter frezujący 2030 AUTO jest idealną propozycją dla dużych zakładów, które produkują duże ilości elementów o powtarzalnych rozmiarach i zależy im na podniesieniu wydajności – wyjaśnia Krzysztof Łapiński. – Dzięki temu, że zarówno załadunek, jak i rozładunek płyt przebiega automatycznie, do obsługi tej maszyny wystarczy jedna osoba. Jest to zatem sposób na zmniejszenie kosztów produkcji przy jednoczesnym zachowaniu kompleksowości obróbki.