E-wydanie Kurier Drzewny

Innowacje Barberán to efekt udanej pracy zespołowej

Kurier Drzewny

Uszlachetnianie powierzchni

Płyta meblowa Primeboard firmy Pfleiderer, pokryta lakierem Hot Coating firmy Kleiberit, jest obecnie na ustach wszystkich ekspertów od powierzchni.Przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za wykorzystaną przy jej produkcji technologię jest Barberán.

 

Kurier Drzewny
Maszyny hiszpańskiej firmy tworzone są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Fot. Barberan

Innowacyjność, staranność i tendencja do dostarczania jak najbardziej dopasowanych do klienta rozwiązań – dzięki tym zaletom hiszpańska firma Barberán coraz skuteczniej przekonuje klientów z branży wykończenia powierzchni. To właśnie ona stoi za innowacyjnym rozwiązaniem True Texture. Wraz z innymi partnerami wykonano krok naprzód w tworzeniu powierzchni, które są tak realistyczne, jak to tylko możliwe. Nawet eksperci nie zawsze potrafią wykryć różnicę.

 

Tradycyjnie idealne powierzchnie

Barberán, zatrudniający 200 pracowników, ma bardzo długą tradycję w technologii wykańczania powierzchni. Rozwiązania do laminowania, lakierowania i opłaszczowania znajdują się w portfolio przedsiębiorstwa od 1929 roku. Ponadto od ponad 10 lat jego częścią są również maszyny do druku cyfrowego Single Pass. Dzięki dużej elastyczności, wartości i wieloletniemu doświadczeniu doskonale radzi sobie z najnowszymi technologiami i szybko je wdraża w swoich maszynach.

 

Jasno określone priorytety

Wyczerpujące fazy przygotowawcze każdego z nowych projektów są bardzo ważnym elementem współpracy z Barberán. Klienci, partnerzy i zespół stawiają sobie jasno określone priorytety na różnych etapach. Specjalnie wyposażone hale testowe o powierzchni około 15 000 m2, z podziałami dla każdego z trzech segmentów produktów, pozwalają na dokładne poznanie potrzeb klientów. Ostatecznie wszyscy zaangażowani doskonale wiedzą, jakie cele mają osiągnąć. Zmniejsza to ryzyko niepowodzeń oraz oszczędza czas i koszty.

 

Cyfrowy rozwój to znak czasów

Prężny rozwój w sektorze drzewnym wymaga nie tylko przejrzystych struktur, systematyczności czy doświadczenia. Obecnie dużą wagę przywiązuje się do innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania. Pierwsze etapy cyfryzacji zostały już opanowane: wiele systemów jest wykorzystywanych przy monitorowaniu stanu maszyn lub linii za pośrednictwem chmury. W inżynierii mechanicznej jest to jeden z pierwszych kroków, które należy wykonać na drodze do stworzenia cyfrowego ekosystemu.
Tutaj również wkraczają właściwi partnerzy z tego sektora rynku. Informacje i dane dotyczące systemów oraz procesów można obecnie przeglądać i analizować na dowolnym urządzeniu mobilnym. Ostatecznie jakość interfejsu w dużym stopniu zależy od gromadzenia danych. Zarówno klienci, jak i Barberán doceniają nowe możliwości w procesach przemysłowych z dziedziny laminowania lub druku cyfrowego. Dzięki temu generowane dane produkcyjne są przejrzyste i widoczne, aby można je było ocenić oraz zapisać w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Dane są następnie wykorzystywane do konserwacji lub naprawy systemu, zapewnienia jakości lub innych zastosowań. Według specjalistów hiszpańskiej firmy, postępująca cyfryzacja przemysłu meblarskiego przebiega naturalną drogą, choć dzieje się to nieco wolniej niż w innych gałęziach przemysłu. Jedną z konsekwencji jest to, że rozmiary partii, które mają być produkowane, są zwykle zmniejszane, a zmiany muszą być dokonywane bez dodatkowych kosztów. Ta cyfrowa ewolucja to znak czasów, w których żyjemy.

Kurier Drzewny
Dla uzyskania idealnej powierzchni stosuje się rozwiązanie True Texture, pozwalające na uzyskanie imitacji drewna. Fot. Barberan